Technomind

Technomind Dijital Sistemler A.Ş. 2020 yılında, ileri teknoloji ve yaklaşımlarla yenilikçi hizmet ve ürün çözümleri sunmak üzere araştırma ve geliştirme şirketi olarak kurulmuştur.

Technomind Dijital Sistemler endüstri, robotik ve sağlık alanında ihtiyaçları iyi analiz eden, bu ihtiyaçlara çözüm arayan, bu doğrultuda hızlı öncü prototip üreten, kullanıcı deneyimleri ile yeniden tasarımlar yapan ve bu tasarımları nihai ürüne dönüştüren inovatif bir bakış açısı taşır.

İhtiyaçlar kapsamında doğru veriyi toplayan, yapay zeka, makine öğrenimi gibi karar verme algoritmaları ile bu verileri analiz eden, uzaktan erişimli sistemler kuran, akıllı malzemeler, sensörler ve eyleyicilerle yeni cihazlar tasarlayan bir araştırma-geliştirme firmasıdır. Sağlık alanında uzaktan erişimli, taşınabilir, tanı ve teşhis için yardımcı sistemler geliştirmek ilk hedefleri arasındadır.

Dijital Patoloji Projesi

Patoloji, çeşitli hastalıklarla oluşan hücre ve doku düzeyindeki değişikliklerin tespiti ile hastalıklara tanı koyma bilimidir. Mikroskop altında elde edilen çok sayıda görüntü patologlar tarafından uzun süre ve emek harcanarak yorumlanır ve rapor oluşturulur. Bu rapor doktor için hastaya ait diğer verilerle birlikte teşhis ve tanı için kullanılır. Dijital patoloji ise bu görüntülerin dijital ortamlara hızla aktarılması, sınıflandırılması, yorumlanması ve saklanmasını sağlar.

Dijital patoloji sistemi geleneksel görüntüleme yöntem ve sistemlerine göre daha hızlı taramaya ve aktarıma olanak sunar. Tecrübe ve çeşitli değişken parametrelere dayalı öznel yorumları ve karar verme sürecini daha standart hale getirir.

Bu doğrultuda ana hedefimiz yapay zekâ algoritmaları ile dijital patoloji alanında tanı, teşhis ve tedavi yöntemlerini geliştirmek ve dijital patoloji için uzaktan erişimli, kolay kullanımlı, yazılım, uygulama ve hızlı tarayıcı cihazlar üretmektir. Bu proje kapsamında;

  • Dijital patoloji veri platformu ve dijital patoloji veri rehberi,
  • Dijital patoloji ve tanı ve teşhis için mobil uygulama,
  • Dijital patoloji ve hasta takip için mobil uygulama,
  • Dijital patoloji tekli ve çoklu tarama cihazı / kullanıcı arayüzü gibi ürünler geliştirilmiştir ve bunlar ürün olarak pazarda yer alacaktır.

Amacımız klinik tanı, teşhis ve tedavi süreçlerinde doktorlara yardımcı olacak şekilde yapay zeka algoritmalarıyla desteklenmiş dijital bir patoloji laboratuvarını, dijital patoloji tarayıcı ve bileşenlerini ülkemize kazandırmaktır.

Ekibimiz

Technomind Dijital Sistemler © alanında uzman, genç ve yenilikçi bir ekip ile yola çıkmıştır. Elektronik, Bilgisayar, Biyomedikal, Mekatronik mühendislerinden oluşan başarılı bir ekip ve alanında uzman danışmanları ile Yeditepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ile iş birliği içindedir. Dijital patoloji alanındaki ilk projesi ile Boğaziçi Üniversitesi Teknopark’ta (BÜDOTEK) yer almaktadır.

Memduh Efendioğlu

Memduh Efendioğlu

Kurucu Ortak

Saim Balın

Saim Balın

Kurucu Ortak

Fikret Dirilenoğlu

Fikret Dirilenoğlu

Danışman / Patoloji Uzmanı

Dionysis Goularas

Dionysis Goularas

Danışman / Akademisyen

Ersin Toptaş

Ersin Toptaş

Danışman / Akademisyen

Chingiz Seyidbayli

Chingiz Seyidbayli

Yazılım Mühendisi

Gülfize Sava Coşkun

Gülfize Sava Coşkun

Mühendislik Yöneticisi

Gökhan Akgün

Gökhan Akgün

Makine Öğrenim Mühendisi

Hasan Şahin

Hasan Şahin

AR-GE Mühendisi / Mekatronik Mühendisi

Batuhan Uzun

Batuhan Uzun

Bilgisayarlı Görü Mühendisi

Destekçilerimiz ve Çözüm Ortaklarımız

İletişim

+90 216 784 25 27

www.technomind.com.tr

info@technomind.com.tr

career@technomind.com.tr

BÜDOTEK Teknopark, Dudullu Organize Sanayi DES 2 Cad. No:8/4 Ümraniye/İSTANBUL